Soustrojí COMPACT

 

Technické parametry - soustrojí COMPACT

Konstrukční řada: COMPACT-souprava strojů
Výkon motoru: 2,2 až 110 kW
Max. dodávané množství při 300 mbar(ü): 4,8 až 74 m³/min
Přetlak max.: do 1000 mbar(ü)
Max. sací síla při 200 mbar vakuum: 4,8 až 74 m³/min
Vakuum max.: 500 mbar(a)

 

Řešení COMPACT připravené k připojení

Dmychadla COMPACT společnosti KAESER jsou zařízení, kterým stačí velmi málo místa.
Ke kompletnímu vybavení patří mj. energeticky úsporný blok dmychadla KAESER s OMEGA PLUS PROFILEM, osvědčené širokopásmové absorpční tlumiče zvuku na straně sání i výstupu tlakového vzduchu, sací filtr, který je namontován i pro vakuový provoz, bezpečnostní ventily s akreditací ASME (na přání), snížení zatížení při spuštění (na přání) i pevná ochrana řemene zařízení.
 
Jednoduchá údržba z čelní strany
Inovativní koncepce zařízení Compact umožňuje provádět veškerou údržbu na nastavení z přední strany popř. ze shora. Pera se stlačeným plynem pomáhají při odklápění krytu se zvukovou izolací.
 

COMPACT

Nižší nároky na prostor
Díky součástkám, které nezabírají příliš mnoho místa, potřebují dmychadla Compact KAESER jen vemi málo místa pro instalaci. Všechny ventily jsou umístěny přímo na agregátu. Přípojky pro trubkové vedení a otvory pro přívod vzduchu se nalézají pouze na zadní straně. Tak je možno více dmychadel Compact umístit těsně vedle sebe.
 
Mnohostrannost
Díky přídavným protihlukovým skříním je možno dosáhnout velmi nízké hlučnosti. Je možno dodat i provedení pro umístění venku. Na přání je možno sací filtry vybavit teploměrem, manometrem a ukazatelem diferenčního tlaku.
 
Třílopatkový blok OMEGA
Nízkou spotřebu energie umožňuje minimální mezera mezi lopatkami rotoru a skříní, jíž je možno dosáhnout až díky pevnosti v ohybu rotorů ve spojení se synchronním pohonem s přímými zuby bez axiálních sil. Robustní válečková ložiska zajišťují vysokou spolehlivost bloků, které je možno použít až pro tlak 1 baru.
 

3-lobe OMEGA

Automatické dopínání řemene
Trvale optimální napnutí řemene zajišťuje rovnoměrně dobrou účinnost přenosu síly, delší životnost řemene a nakonec i nižší náklady na údržbu.
 

belt tensioning

Spolehlivější provoz
Velké a velmi dobře čitelné skleněné kontrolní měrky stavu oleje na přední straně umožňují rychlou kontrolu stavu oleje jedním pohledem.
 

sight glasses

Snadnější výměna oleje
Výměna oleje se provádí rychle a pohodlně na přední straně a to prostřednictvím odvodu pro vypouštění oleje směrem dopředu a pomocí výpustního kohoutku. Ten je jištěn ještě proti náhodnému vytečení oleje pojistkou.
 

oil changing

Dobré chlazení
Optimalizované vedení chladícího vzduchu vzduchovými kanály v krytu pro tlumení hluku a silný radiální ventilátor se samostatným pohonem zaručují vysoce účinné chlazení.
 

cooling

 


CHCETE VĚDĚT VÍC ?

 Jak dmychadlo s rotačními písty funguje

Z čeho je dmychadlo Kaeser vyráběno

Porovnání třízubového dmychadla s dvouzubým

Jak a kde se dmychadla a příslušenství vyrábí