Příslušenství

 
Různé oblasti využití dmychadel s rotačními písty požadují zvláštní kvalitu vzduchu. Existují sypké materiály citlivé na teplo nebo takové, které se při příliš vysoké vlhkosti vzduchu lepí. Problematicky může působit i znečištění pracovního vzduchu, k němuž dochází díky částečkám nečistot ve vzduch prostředí. Pro tyto a mnohé jiné případy nabízíme velký výběr modelů chladičů, sušiček a filtrů a bohaté zkušenosti největšího dodavatele systémů, aby tak bylo možno optimálně vzájemně sladit všechny komponenty pro výrobu a úpravu stlačeného vzduchu.
Rozmanitost variant ovládání navíc umožňuje podle aktuální potřeby vzduchu přizpůsobit velikost dodávaného objemu každého dmychadlového soustrojí.

Odstranění vlhkosti
Pomocí adsorpčních a/nebo chladicích sušičů je možno dosáhnout předem stanoveného stupně vlhkosti nebo rosného bodu pracovního vzduchu. Odstranění vlhkosti je třeba dimenzovat v závislosti na podmínkách prostředí a požadavků při použití.
 
drying
Dochlazování
Teplotu pracovního vzduchu snižují dochlazovače vzduch/vzduch nebo vzduch/voda - v případě potřeby vybavené odpovídajícím systémem zpětného chlazení.
 
aftercooling
Filtrovace
Požadovaného stupně čistoty vzduchu se dosahuje pomocí filtru, který pracuje jak na straně sání, tak na straně výstupu stlačeného vzduchu, a který je opatřen podle oblasti použití filtračními patronami, které jsou pro vlhký vzduch k dispozici v provedení, které nebobtná. Silně zatížený vzduch je možno vyčistit pomocí cyklonového odlučovače.
 
filtration
Připojení
Pro připojení trubkového vedení na straně výstupu stlačeného vzduchu i sání jsou k dispozici tlumiče hluku v obvyklé verzi vyrovnávacích nátrubků a s přírubami v provedení podle DIN a AINSI. Odpovídající vyrovnávací díly jsou v dodavatelském programu KAESER rovněž obsaženy.
 
connection
Možno ovládat až 16 dmychadel
Nadřazená ovládání MAC 41, MVS nebo VESIS mohou koordinovat práci čtyř, osmi nebo 16 dmychadel, která jsou zapojena do jedné stanice tak, že například zajišťují rovnoměrné vytížení jednotlivých zařízení. Společný odebírač tlaku umožňuje malý rozdíl tlaku pro spuštění. Ovládání MVS a VESIS má vedle toho k dispozici regulaci rozsahu tlaku, čímž se ještě více zvyšuje hospodárnost.
 
MAC
Skříňový rozváděč třífázového proudu
Spouštěč hvězda-trohjúhelník je vybaven možností dálkového ovládání. Ve skřínovém rozváděči je rovněž obsaženo ovládání ventilátoru protihlukového krytu, počítadla provozních hodin a KAESER CONTROL, rozhraní pro servis, které například rozpoznává závady a hlásí je prostřednictvím programu pro čtení závad.
 
control cabinet
Regulátor otáček
Přepínače frekvence umožňují kontinuální ovládání otáček dmýchadla a rovněž ve spojení s čidlem tlaku regulaci tlaku. Řídicí jednotka KAESER koordinuje přepínač frekvence a agregát dmýchadla. Další přijímání a vysílání signálu zvyšuje mnohostrannost zařízení, které je rovněž koncipováno pro provoz s nadřazenými ovládáními.
 
controller
Regulační ventily
Pokud dmychadla běží převážně v provozech s krátkou dobou běhu, slouží regulační ventily k uchovávání konstantního tlaku popř. množství vzduchu, a to jak v oblasti přetlaku, tak v oblasti podtlaku.
 
control valves

Pokud máte zájem o bližší informace k příslušenství k dmychadlům, napište nám nebo zavolejte.